نیازمندیها دات نت
صنعتصنعت خدماتخدمات املاکاملاک آموزشآموزش وسایل نقلیهوسایل نقلیه کامپیوترکامپیوتر لوازملوازم ساختمانیساختمانی مسافرتیمسافرتی پزشکیپزشکی دام و زرعدام و زرع بازار کاربازار کار بازرگانیبازرگانی ارتباطاتارتباطات سایرسایر
جستجو

انواع دستگاه جوجه کشی

انواع دستگاه جوجه کشی
دستگاه جوجه کشی که به زبان انگلیسی incubator میگویند دستگاهی میباشد که میتواند تمام شرایطی را که پرنده مادر جهت تبدیل تخم به جوجه را فراهم کند .
امروزه اگر بخواهیم بسیاری از کارها را به روش سنتی انجام بدهیم ممکن است کسب و کار ما ، فروش ما ،تجارت ما و حتی محصولات ما آسیب می بیند . و درآمد ما به شدت کاهش می یابد . پس ما به ناچار در بسیاری از مواقع بایستی تجارت و ابزار آلات خود به روز کنیم .
برای صنعت جوجه کشی ما امروزه شاهد ابزار آلات به روزی هستیم که بسیاری از کارها و محصولات حاصل از این صنعت رو افزایش می دهد . می بینیم در با علم روز تخم گذاری مرغ ها به مقدار خیلی زیادی افزایش می یابد و در مدت زمان خیلی کمتری ما شاهد تخم گذاری مرغ ها هستیم . فارق از وجود ارزش غذایی ای که ممکن است به روش سنتی بسیار بهتر باشد ما با روش های مدرن تعداد تخم مرغ های بیشتری را از مرغ ها میگیریم . بالطبع فروش ما نیز بیشتر می شود . ما در طول این مقاله توضیح در رابطه با تخم مرغ را شرح می دهیم در صورتی که تخم های انواع پرندگان زینتی را هم میتوان با استفاده از این دستگاه پرورش داد و به جوجه تبدیل کرد .
علاوه بر این روش ما میبینیم تخم مرغ ها را با دستگاه های به روزی که دستگاه جوجه کشی نامگذاری می کنند تبدیل به جوجه میکنند و نیاز خوابیدن مرغ را بر روی تخم مرغ هایش از بین می برند. این شیوه مدرن از صنعت جوجه کشی باعث شده است که بسیاری از مردم بدون نیاز به علم خاصی و با خرید یک دستگاه در منزل خود جوجه کشی را با روش های مدرن انجام می دهند . و برای اینکار کمی ذوق و علاقه به جوجه کشی و خرید یک دستگاه کافی است که این صنعت را حتی در منازل بتوان انجام داد .
به عبارت دیگر فارق از تصمیم گیری این صنعت برای کسب و کار و شغل که البته نیازمند سرمایه گزاری بسیار از داشتن ، یا ساختن سوله و تجهیزات گرمایش و سرمایش گرفته تا هزینه های دیگر میباشد با کمی علاقه و هزینه گرفتن یک دستگاه می توان در حیاط منزل خود جوجه کشی انواع پرنده ها ،چه پرنده های زینتی و چه پرندگانی که از گوشت آن ها میتوان تغذیه کرد را به راه انداخت .

شیوه کار دستگاه های جوجه کشی

شیوه کار دستگاه جوجه کشی بدین صورت است که بایستی دقیقا مانند یه مرغ عمل کند به این صورت که تخم ها باید در شرایط مناسبی که مرغ فراهم میکند دستگاه نیز عمل کند.به عبارت دیگر دستگاه باید رطوبت لازم و مناسبی را که مرغ مادر فراهم میکند دستگاه نیز فراهم کند .رطوبت حاصل از گرمای دستگاه مقداری از آب تخم مرغ ها را بخار میکند برای این معضل باید فکر چاره ای بود که برای این منظور دستگاه رطوبتی را به محیط تخم ها منتقل میکند تا مشکل ایجاد شده مرتفع شود . که علاوه بر رطوبت ، هوای گردشی باید بایک سرعت استاندارد در گردش باشد و میزان اکسیژن دستگاه نیز در حد مناسبی باشد .چرا که میزان غلظت اکسیژن موجود در محیط در تعداد تبدیل شدن تخم به جوجه تاثیر بسیاری دارد .

در ضمن باید طوری عمل کند که تخم مرغ ها بچرخند ، تا کاری را که مرغ در هنگام نشستن روی تخم مرغ ها انجام میدهد و تخم ها را جا به جا میکند و میچرخاند را نیز، دستگاه انجام دهد .این عمل برای این است که زرده و نیز کیسه هوا به پوسته نچسبد .چرخش نیز باید در بازه های زمانی مختلف انجام شود که توسط دستگاه انجام میشود چرا که چرخش باید به صورتی باشد که تخم ها و جنین آسیب نبیند و دستگاه اینکار را به آرامی انجام می دهد . و نیز همانطور که گفته شد باید توسط دستگاه باشد و نه دست انسان چرا که درصد حرارت ، دما ، رطوبت دستگاه به هم خورده و برای تخم ها مشکل ایجاد می کند .
در کنار این متن پیشنهاد میکنیم یک مطلب آموزشی جالب درباره تشخیص تخم مرغ سالم از فاسد با استفاده از یک لیوان آب را بخوانید .
یکی از مهمترین کار هایی را که دستگاه جوجه کشی انجام می دهند این است که دمای مناسبی را که نیاز است تخم ها را به جوجه تبدیل کند را فراهم میکند و این دما باید به طور یکنواخت به تخم ها برسد تا شرایط به جوجه تبدیل شدن را ایجاد کند . این کار نیز با استفاده از ترموستات ها و حسگر های مختلف و حساسی انجام میشود . و معمولا دمای دستگاه تا 38 درجه سانتیگراد نباید بالاتر برود چرا که به نطفه آسیب می رساند.حرارت مورد نظر دستگاه در صورتی که چند درجه کمتر از 38 درجه باشد جوجه ممکن است دیرتر از تخم بیرون آید ولی اگر درجه خیلی زیاد تر از 38 درجه و یا خیلی کمتر از 38 درجه باشد جوجه ممکن است با مشکل مواجه شود به صورتی که یا ناقص به دنیا آمده و یا کلا جوجه سر از تخم بیرون نیاورد .
یک عامل دیگری را که دستگاه جوجه کشی رعایت می کند تهویه مناسبی است که برای تخم ها فراهم می کند .

مزایای استفاده از دستگاه جوجه کشی جهت تبدیل تخم نطفه دار به جوجه :

یکی از مزایای استفاده از این دستگاه این است که نیاز به مرغ کرچ را از بین می برد و منهای وجود مرغ مادر دستگاه تخم های موجود را تبدیل به جوجه می کند .
زمانی که تعداد تخم مرغ های ما زیاد باشد با داشتن این دستگاه دیگر جای هیچ نگرانی نیست چرا که دستگاه ها در تغداد تخم مرغ های قرار گرفته در آن متفاوت هستند و به هر تعدادی که تخم در اختیار باشد میتوان دستگاه مناسب آن را تهیه کرد .
در صورتی که مشکلی برای تخم مرغ های ما به وجود بیاید و حتی دچار بیماری بشود می توان دیگر تخم مرغ ها و حتی تخم مرغ مشکل دار را کنترل و حتی مشکل را حل کرد .
سرعت بالای این دستگاه برای تبدیل تخم به جوجه از دیگر مزیت های این دستگاه می باشد .
یکی از مزیت های روش مصنوعی در هر زمانی میتوان کار جوجه کشی را انجام داد بدون نیاز اینکه مرغ کرچ بنشیند .
و خوبی دیگر این روش آن است که به دلیل کنترل بیشتر بر روی سلامت و مشکلات موجود ، تخم های بیشتری به جوجه تبدیل میشوند .
یکی دیگر از مزایای این دستگاه این است که تخم مرغ هایی که فضله مرغ به آن ها چسبیده باشد احتمال مرغ شدنشان به حداقل میرسد .
مورد دیگر اینکه با استفاده از این دستگاه جوجه های در فواصل زمانی کم به دنیا می آیند و کنترل و برنامه ریزی روی آن ها راحت تر صورت میپذیرد .

نیازمندیها دات نت و دستگاه جوجه کشی

دستگاه های جوجه کشی اندازه ، ابعاد ،انواع و تعداد مختلفی دارند که با توجه به نیاز خانگی و تجاری دارای قیمت های مختلفی می باشند ما در سایت نیازمندیها دات نت لیستی از فروشندگان مختلف این محصول را در اختیار کاربران خود قرار داده ایم که با شماره گیری شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند نیاز شما به پیدا کردن و پرس و جو درباره فروشندگان این محصول را برطرف می کنند و از طرفی اگر بخواهید کسب و کار جوجه کشی را به صورت شخصی دنبال کنید از شرکت های موجود مشاوره رایگان دریافت کنید . شما میتوانید از سایت ما استفاده کنید و این دستگاه را به توجه به نیاز خود و ابعاد خود خریداری کنید .
در صورتی که جزو شرکت هایی هستید که فروشنده دستگاه جوجه کشی هستید میتوانید با پشتیبانی سایت نیازمندیها دات نت تماس برقرار کرده و با درج آگهی و تبلیغ رایگان محصول خود را در سایت ما معرفی کنید . پیشنهاد نیازمندیها به شما این است که هر در زمینه و شغلی که در حال فعالیت هستید با صرف چند دقیقه ثبت نام انجام دهید و خود و کسب و کار خود را معرفی کنید و در این سایت (مانند زمینه دستگاه های صنعتی مربوط به دام و طیور و دستگاه جوجه کشی که بسیاری از شرکت ها و فعالان این حوزه حضور دارند) در بورس رقبای خود در سایت نیازمندیها دات نت حضور داشته باشید.
فروش قفس بلدرچین, دستگاه جوجه کشی خانگی, دستگاه رطوبت ساز
star
» فروش قفس بلدرچین, دستگاه جوجه کشی خانگی, دستگاه رطوبت ساز
تولید و فروش قفس بلدرچین و انواع دستگاه جوجه کشی خانگی و صنعتی و دستگاه رطوبت ساز سرد التراسونیک و رطوبت ساز پروانه ای فروش دستگاه های رطوبت س...
    مهندس غلامعلیزاده  ،  ایران - تهران  ،  تلفن : 09144414995
دستگاه جوجه کشی فول دیجیتال
star
» دستگاه جوجه کشی فول دیجیتال
دستگاه جوجه کشی مرغ دستگاه جوجه کشی غاز دستگاه جوجه کشی قرقاول ماشین جوجه کشی کبک دستگاه جوجه کشی اردک تولید و فروش دسـتگاه جـوجه کشـی و تولید ک...انواع دستگاه جوجه کشی فول دیجیتال لطفا برای اطلاع از چگونگی تخفیف به فروشگاه اینترنتی دی کیو شاپ مراجعه کنید و بصورت مطمئن خرید انجام دهید فرو...
    دی کیو شاپ   ،  ایران - تهران  ،  تلفن : 09369679411
قفس بلدرچین خانگی و صنعتی/مرغ محلی
star
» قفس بلدرچین خانگی و صنعتی/مرغ محلی
قفس بلدرچین خانگی و صنعتی/مرغ محلی و زینتی/کبک فواید استفاده از قفس : کاهش مصرف دان و جلوگیری از تلفات وزن گیری بالاتر جوجه های گوشتی حمل و نقل ...
    حمید رضا سعیدی  ،  ایران - فارس  ،  تلفن : 09307397484هرگونه کپی برداری از مقالات با ذکر لینک نیازمندیها دات نت بلامانع است .
سئو توسط : عصر سئو

ربات تلگرامی سایت نیازمندیها دات نت