نیازمندیها دات نت
جستجو

کولر گازی کم مصرف

کولر گازی کم مصرف
هر چه پیشتر میرویم ابزارهای مورد استفاده بشر تغییر کرده و به قابلیت های بهتر و مناسب تر ارتقا پیا می کنند .کولر های گازی نیز از این قاعده مستثنا نیستند . تا چند سال پیش ما شاهد کولرهایی بودیم که آبی بوده و در پشتبام خانه ها نصب شده و دارای پوشال بود و از طریق کانال هایی به قسمت های مختلف خانه متصل می شد .
امروزه ما شاهد تکنولوژی های جدیدی هستیم که می بینیم با نصب کولر های گازی در محیط خانه بخار آب موجود در هوا جذب شده و هوای گرم به هوای خنک تبدیل شده و به همین دلیل و وجود چنین قابلیتی ، در مناطق شرجی از کولر های گازی کم مصرف استفاده بیشتری می شود .دلیل استفاده از نام کم مصرف این است که برخی از این کولر ها مصرف برق بسیاری دارند و سعی کنید از کولر های کم مصرف با تکنولوژی اینورتر ترجیحا استفاده کنید که مصرف انرژی به مراتب پایین تری دارند و رده انرژی آن ها A+ , A++ وحتی بهتر می باشد .
در صورتی که بخواهیم تفاوت کولر های گازی قدیمی تر با کولر های گازی مدرن را در یک جمله بگوییم تفاوت آن ها در این است که کولر های گازی قدیمی دارای کمپرسورهای ثابت بوده و در صورت رسیدن دما به حد مورد نظر کمپرسور خاموش شده و با تغییر دما کمپرسور دوباره روشن میشد ولی در کولر های گازی کم مصرف امروزه کمپرسور با دور متغییر می باشد و خاموش روشن شدن کمپرسور منوط به خاموش یا روشن کردن کولر می باشد .

کولر گازی کم مصرف اینورتر

اگر بخواهیم کولر گازی کم مصرف به تکنولوژی اینورتر و کاری اینورتر را توضیح دهیم باید بگوییم این تکنولوژی باعث میشود که کمپرسور موجود در کولر خاموش و روشن های مکرر نشود و تنها با تغییر دور کمپرسور به اتلاف انرژی و برق کمک بسزایی میکند . به عبارت دیگر اگر شما درجه کولر گازی خود را به 24 درجه تنظیم کنید ترموستات وقتی دما به این درجه مورد نظر رسید دستگاه مورد نظر را به دور خیلی پایینی در حد خاموشی میرساند ولی کمپرسور خاموش نمی شود و بعد از تغییر دمای محیط به دمای بالاتر کمپرسور به دور بالاتری افزایش پیدا می کند و با این روش اسپلیت یا کولر های مجهز به تکنولوژی اینورتر شاهد کاهش مصرف برق چشمگیری خواهند شد . همانطور که میدانید برخی از اسپلیت های که تکنولوژی اینورتر ندارند از گرید B و حتی پایین تری دارند پس بهتر است از کولر های کم مصرف اینوتر خریداری کنیدجستجو برای این واژه بدون نتیجه بودهرگونه کپی برداری از مقالات با ذکر لینک نیازمندیها دات نت بلامانع است .
طراحی و اجرا : کاریزما وب