نیازمندیها دات نت
جستجو

دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی
آیا می دانید چگونه باید از دستگاه جوجه کشی استفاده کنیم؟ ما آن را برای شما توضیح می دهیم تا برای استفاده کردن به مشکل برنخورید.
دستگاه جوجه کشی برای تبدیل تخم پرندگان گوشتی و پرندگان زینتی به جوجه ساخته شده است و دیگر نیازی به نشستن مرغ مادر روی تخم نیست روش کاربه این صورت است که در ابتدا تخم ها را اول پاکسازی می کنند بعد درون دستگاه قرار می دهند این پاکسازی باید به صورت خشک و نه مرطوب باشد . اگر تخم آلوده باشد این آلودگی هم وارد دستگاه می شود پس هم تخم باید تمیز باشد هم درون دستگاه ضدعفونی شود تخم ها را باید آهسته داخل دستگاه گذاشت زیرا تکان دادن شدید به نطفه آسیب میرساند هنگامی که تخم در دستگاه قرار میگیرد نوک باریک تخم رو به پایین است و قسمت پهن تخم رو به بالا .تخم ها با توجه به شرایط مناسب دما و رطوبت به جوجه تبدیل میشوند این شرایط را باید برای تخم ها مهیا کرد برای آسیب نرساندن به تخم دستگاه را آرام میچرخانند تخم ها با شکل های نامناسب را نباید وارد دستگاه کرد تخم ها باید همه هم وزن باشند .

مزایای استفاده از دستگاه جوجه کشی

یکی از مزایای این دستگاه این است که هر زمان میتوان از این دستگاه استفاده کرد و تخم را درون دستگاه گذاشت و دیگر منتظر این نیستید که چه زمانی مرغ کرچ خواهد شد . مزیت دیگری که این دستگاه دارد در زمان کوتاهتری می شود تخم را به جوجه تبدیل کرد . در این دستگاهها نکات ایمنی به طور دقیق رعایت می شود و آلودگی وجود ندارد که به تخم آسیب بزند با وجود این دستگاه کار خیلی راحت تر انجام می گیرد .
تخم های درون دستگاه همه به یک اندازه هستند و هر چند تخمی که داخل دستگاه گذاشته می شود به جوجه تبدیل می شود با استفاده کردن از این دستگاه میتوان درآمد بیشتری را بدست آورد در دستگاه جوجه کشی بیماری و میکروب ها را کنترل می کنند که وارد دستگاه نشوند . دستگاه جوجه کشی دارای ظرفیت زیادی می باشد میتوان تعداد زیادی تخم را همزمان وارد دستگاه کرد با توجه به دمای مناسب تخم ها کمتر خراب می شوند انتقال بیماری در دستگاه نسبت به جوجه کشی طبیعی کمتر است با استفاده از این دستگاه تخم ها دیگر آلوده نمی شوند جوجه ها در دستگاه جوجه کشی همزمان بدنیا می آیند .

روش کار ماشین های جوجه کشی پرندگانی مانند شترمرغ و بلدرچین

قبل از خرید این دستگاهها باید به فکر استفاده کردن از این دستگاهها باشید همراه این دستگاهها دفترچه ایی است که میتوانید با نگاه کردن دقیق طرز استفاده از این دستگاهها را یاد بگیرید اول از کار باید دستگاه را به برق بزنید تا دستگاه روشن شود . قبل از قرار دادن تخم ها باید از سالم بودن تخم ها مطمئن شوید یکی یکی آنها را بررسی کنید حتی تخم های بد شکل هم نباید وارد دستگاه بشوند تخم ها را با دقت داخل شانه ها بچینید وقتی تخم ها چیده شدن درب دستگاه را ببندید و دما و رطوبت را تنظیم کنید اگر این دستگاه خانگی باشد باید به کم بودن و زیاد بودن آب برای تنظیم رطوبت توجه کرد .
شما میتوانید بجای تخم مرغ تخم شترمرغ یا بلدرچین داخل این دستگاه قرار دهید جوجه های شترمرغ هنگامی که از تخم بیرون آمدند رنگ آنها حنایی شکل است. برای نگهدار از شترمرغ به محیط بزرگی نیاز است . بهتر است بدانید شتر مرغ هفته ایی یک بار تخم میگذارد چیدن این تخم ها زمان زیادی میبرد سرعت شتر مرغ خیلی زیاد است این پرندگان علاوه بردانه و گیاه حشرات کوچک را هم میخورند وزن تخم بلدرچین حدود 12 گرم است. روی تخم های بلدرچین دانه های سیاه و قهویه ایی است خاصیت تخم بلدرچین از تخم مرغ معمولی بیشتر است ولی تخم شتر مرغ از تخم مرغ و تخم بلدرچین خیلی بزرگتر است از دستگاههای جوجه کشی برای این تخم ها استفاده می کنند بلدرچین در زمان کوتاه تری تبدیل به جوجه می شود .

دستگاه جوجه کشی خانگی و صنعتی

انسان ها با پی بردن به رفتارهایی که یک مرغ کرچ برای جوجه شدن تخم ها انجام میدهد به فکر ساخت دستگاهی افتادن که بتواند کار این پرنده را انجام دهد . دستگاه های جوجه کشی انواع مختلفی دارند دو نوع کوچک که بیشتر برای مصارف خانگی استفاده می شود و نوع بزرگ آن که برای مصارف صنعتی استفاده می شود که می توان تعداد تخم های بیشتری را درون دستگاه قرار داد. کسانی که از این دستگاه قصد دارند برای مصارف خانگی استفاده کنند باید توجه داشته باشند که دمای داخل دستگاه را تنظیم کنید تا بالا و پایین بودن زیادی دما باعث خرابی تخم نشود با استفاده از این دستگاهها میتوانید تخم خود را به جنین تبدیل کنید .
استفاده از دستگاه صنعتی میتوان تعداد زیادتری جوجه تولید کرد و دیگر احتیاجی به مرغ کرچ نیست در تمام فصل ها میتوان از این دستگاه استفاده کرد در زمانی که این مراحل طی می شود شرایط تحت کنترل می باشد دستگاه صنعتی از نظر کیفیت بهتر از دستگاه خانگی است قیمت دستگاه صنعتی زیادتر از دستگاه خانگی است .دستگاه جوجه کشی خانگی برای محیط های کوچیکتر ولی صنعتی برای محیط های بزرگتر استفاده میشود دستگاه خانگی و صنعتی از نظر اندازه با هم فرق میکنند .
دستگاه جوجه کشی صنعتی

قیمت ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان

قیمت انواع ماشین های جوجه کشی تولید میشود اعم از خانگی و صنعتی با هم فرق می کنند اگر بخواهیم در رابطه با قیمت دستگاه جوجه کشی یک مطالبی را عرض کنیم که قیمت این دستگاه اتوماتیک با مشابه قیمت دستگاههای قدیمی می باشد اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که شما با خرید یک دستگاه جوجه کشی که شامل شانه های همه کاره است از خرید شانه های دیگر بی نیاز شوید انواع این دستگاهها مجهز به دماسنج و ... می باشد .
شما میتوانید قیمت دقیق این دستگاه را از نمایندگان موجود در سایت نیازمندیها دات نت سوال کنید و دستگاه را خریداری کنید قیمت این دستگاهها به روز می باشد و بسیار مناسب است و کارایی بالایی دارند این دستگاهها اتوماتیک هستند و همراه با کنترل به فروش میرسند شما میتوانید با قیمت ارزان تر این دستگاه را خریداری کنید این دلیل نمیشود که کیفیت این دستگاه حتما پایین تر است و همان امکاناتی که در دستگاه اتوماتیک وجود دارد در این دستگاه هم هست و میتوانید با قیمت ارزان تر ان را در اختیار بگیرید
قیمت ساخت دستگاه جوجه کشی

فروش دستگاه جوجه کشی دست دوم و تجهیزات مرغداری

شما میتوانید به جای دستگاه جوجه کشی نو ، یک دستگاه دست دوم کار کرده ارزان را خریداری کنید این دستگاه از نظر کیفیت هیچ فرقی با دستگاه نو ندارد فروش این دستگاهها از لحاظ قیمت مناسب تر است در تمایی دستگاهها امکانات تبدیل شدن تخم به جوجه وجود دارد با خرید این دستگاه میتوانید سود زیادی بدست بیاورید و دستگاه بزرگتری را جایگزین این دستگاه کنید برخی بدنبال دستگاه کار کرده هستند تا بتوانند دستگاهی با ظرفیت بیشتر خریداری کنند .
این دستگاهها با قیمت بسیار ارزانی به فروش میرسند نباید برای خرید اینگونه دستگاهها فقط بفکر قیمت آنها بود باید قبل از خرید دستگاه دست دوم آن را تست کرد که سیستم های دستگاه دچار نقص نشده باشند پس باید از سالم بودن دستگاه مطمئن باشید این دستگاه میتواند صنعتی یا خانگی باشد بعضی از فروشگاهها دستگاه جوجه کشی کارکرده را می فروشند .
روش دستگاه جوجه کشی

شیوه کار مرغداری ها و دستگاه های جوجه کشی

شیوه کار مراکز مرغداری به این صورت است که از دستگاه های جوجه کشی برا تبدیل کردن تخم مرغ ها به مرغ استفاده می کنند تا مرغداری ها به سود برسند . دستگاه جوجه کشی بدین صورت است که بایستی دقیقا مانند یه مرغ عمل کند به این صورت که تخم ها باید در شرایط مناسبی که مرغ فراهم میکند دستگاه نیز عمل کند.به عبارت دیگر دستگاه باید رطوبت لازم و مناسبی را که مرغ مادر فراهم میکند دستگاه نیز فراهم کند .رطوبت حاصل از گرمای دستگاه مقداری از آب تخم مرغ ها را بخار میکند برای این معضل باید فکر چاره ای بود که برای این منظور دستگاه رطوبتی را به محیط تخم ها منتقل میکند تا مشکل ایجاد شده مرتفع شود . که علاوه بر رطوبت ، هوای گردشی باید بایک سرعت استاندارد در گردش باشد و میزان اکسیژن دستگاه نیز در حد مناسبی باشد .چرا که میزان غلظت اکسیژن موجود در محیط در تعداد تبدیل شدن تخم به جوجه تاثیر بسیاری دارد . در ضمن باید طوری عمل کند که تخم مرغ ها بچرخند ، تا کاری را که مرغ در هنگام نشستن روی تخم مرغ ها انجام میدهد و تخم ها را جا به جا میکند و میچرخاند را نیز، دستگاه انجام دهد .این عمل برای این است که زرده و نیز کیسه هوا به پوسته نچسبد .چرخش نیز باید در بازه های زمانی مختلف انجام شود که توسط دستگاه انجام میشود چرا که چرخش باید به صورتی باشد که تخم ها و جنین آسیب نبیند و دستگاه اینکار را به آرامی انجام می دهد . و نیز همانطور که گفته شد باید توسط دستگاه باشد و نه دست انسان چرا که درصد حرارت ، دما ، رطوبت دستگاه به هم خورده و برای تخم ها مشکل ایجاد می کند . در کنار این متن پیشنهاد میکنیم یک مطلب آموزشی جالب درباره تشخیص تخم مرغ سالم از فاسد با استفاده از یک لیوان آب را بخوانید . یکی از مهمترین کار هایی را که دستگاه جوجه کشی انجام می دهند این است که دمای مناسبی را که نیاز است تخم ها را به جوجه تبدیل کند را فراهم میکند و این دما باید به طور یکنواخت به تخم ها برسد تا شرایط به جوجه تبدیل شدن را ایجاد کند . این کار نیز با استفاده از ترموستات ها و حسگر های مختلف و حساسی انجام میشود . و معمولا دمای دستگاه تا 38 درجه سانتیگراد نباید بالاتر برود چرا که به نطفه آسیب می رساند.حرارت مورد نظر دستگاه در صورتی که چند درجه کمتر از 38 درجه باشد جوجه ممکن است دیرتر از تخم بیرون آید ولی اگر درجه خیلی زیاد تر از 38 درجه و یا خیلی کمتر از 38 درجه باشد جوجه ممکن است با مشکل مواجه شود به صورتی که یا ناقص به دنیا آمده و یا کلا جوجه سر از تخم بیرون نیاورد . یک عامل دیگری را که دستگاه جوجه کشی رعایت می کند تهویه مناسبی است که برای تخم ها فراهم می کند .
شیوه کار دستگاه جوجه کشی

مزایای استفاده از دستگاه جوجه کشی جهت تبدیل تخم نطفه دار به جوجه :

یکی از مزایای استفاده از این دستگاه این است که نیاز به مرغ کرچ را از بین می برد و منهای وجود مرغ مادر دستگاه تخم های موجود را تبدیل به جوجه می کند . زمانی که تعداد تخم مرغ های ما زیاد باشد با داشتن این دستگاه دیگر جای هیچ نگرانی نیست چرا که دستگاه ها در تغداد تخم مرغ های قرار گرفته در آن متفاوت هستند و به هر تعدادی که تخم در اختیار باشد میتوان دستگاه مناسب آن را تهیه کرد . در صورتی که مشکلی برای تخم مرغ های ما به وجود بیاید و حتی دچار بیماری بشود می توان دیگر تخم مرغ ها و حتی تخم مرغ مشکل دار را کنترل و حتی مشکل را حل کرد . سرعت بالای این دستگاه برای تبدیل تخم به جوجه از دیگر مزیت های این دستگاه می باشد . یکی از مزیت های روش مصنوعی در هر زمانی میتوان کار جوجه کشی را انجام داد بدون نیاز اینکه مرغ کرچ بنشیند . و خوبی دیگر این روش آن است که به دلیل کنترل بیشتر بر روی سلامت و مشکلات موجود ، تخم های بیشتری به جوجه تبدیل میشوند . یکی دیگر از مزایای این دستگاه این است که تخم مرغ هایی که فضله مرغ به آن ها چسبیده باشد احتمال مرغ شدنشان به حداقل میرسد . مورد دیگر اینکه با استفاده از این دستگاه جوجه های در فواصل زمانی کم به دنیا می آیند و کنترل و برنامه ریزی روی آن ها راحت تر صورت میپذیرد .
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودهرگونه کپی برداری از مقالات با ذکر لینک نیازمندیها دات نت بلامانع است .
طراحی و اجرا : کاریزما وب