نیازمندیها دات نت
جستجو

کفپوش عایق برق

کفپوش عایق برق
امروزه باتوجه به پیشرفت روز افزون صنعت برق و بالا رفتن اهمیت ایمنی کارگران و مهندسین برق دانشمندان برای جلوگیری از برق گرفتگی تکنسین ها و کسانی که در حوزه برق صنعتی و برق فشار قوی فعالیت دارند یک نوع کفپوش از جنس پلیمری خاص و عایق (نارسانا ) طراحی نموده اند که این نوع کفپوش باعث میشود که برق قادر به عبور از بدن نشود و خطر برق گرفتگی و سوختگی را کاهش دهد.

استفاده از کفپوش عایق برق در چه نواحی الزامی میباشد؟


معمولا از این نو کفپوش ها در نواحی پر خطر که خطر برق گرفتگی میباشد استفاده میشود مانند زیر تابلوهای برق کارخانه جات و یا اتاق های برق که از دستگاه های دژنگتور و سکسیونر استفاده میکنند نصب و اجرا میشود.این کار باعث میشود متصدی برق کارخانه براحتی کارهای خود را بدون مشکل انجام دهد.
استفاده از کفپوش عایق برق در اتاق برق

هدف اصلی از استفاده از کفپوش عایق برق چیست؟


هدف از استفاده از این کفپوش ها در درجه اول حفظ سلامتی انسانها در برابر برق گرفتگی و جلوگیری از نابودی تاسیسات گران قیمت کارخانجات میباشد. امروزه قوانین و مقررات جاری استفاده از کفپوش عایق برق از نوع فشار قوی را در اتاق های برق کارخانجات اجبار نموده اند.

کفپوش های عایق برق باید از چه استاندارهایی برخوردار باشد.


برای جلوگیری از صدمات ناشی از برق گرفتگی و شوکهای الکترونیکی کفپوش های مورد استفاده در جلوی تابلو های برق باید از استاندارد های بین المللی برخوردار باشد
این استاندارها شامل توضیحات زیر میباشد.
1- کفپوش عایق برق باید ضد حریق باشد و در مقابل آتش سوزی مقاوم باشد.
2- کفپوش های عایق باید مسطح و صاف باشد و در برابر پارگی و خراشیدگی مقاوم باشد.
3- عاری از هرگونه مشتقات هادی الکتریسیته باشد ( Carbon Black )
4- مقاوم در برابر سرما و یخزدگی
5- مقاومت بالا در برابر جریان های بالای برق
6- يکي از مشخصه هاي برتر عایق های الکترونیکی ، توليد لايه به لايه با ضخامت هاي يک ميليمتري ميباشد که بکارگيري اين تکنولوژي ضمن تقويت و توزيع يکسان مقاومت الکتريکي در تمام سطح ورق لاستيک ، نقاط ضعف موضعي احتمالي را نيز همپوشاني ميکند.
یکی از استاندارد های مهم و قابل قبول در این حوزه استاندارد IEC 61111 میباشد.
استاندارد کفپوش عایق برق

نحوه انتخاب و خرید به قیمت کفپوش عایق برق


سایت نیازمندیها دات نت توانسته است لیست شرکت های تولید کننده و فروشندگان تخصصی در این زمینه را گرد هم بیاورد تا شما کاربران گرامی بتوانید بهرین خرید خود را با نازلترین قیمت ممکن از بین فروشندگان انتخاب و خرید نمایید.معمولا کفپوش هایی که این شرکت ها تولید میکنند با ضخامت های بین 3 تا 8 میلیمتر میباشد.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودهرگونه کپی برداری از مقالات با ذکر لینک نیازمندیها دات نت بلامانع است .
طراحی و اجرا : کاریزما وب